Поиск       
Iсторiя життя кожного - iсторiя нашої держави України!

 

Коваленко Роман Олексійович

Центр законодавчих ініціатив

Мiсце роботи"Центр законодательных инициатив"
Посададиректор
Додаткові відомостіhttp://www.czi.net.ua

Центр законодавчих ініціатив був створений у 2000 році при Донецьком обласній раді як колегіальний орган, що складається з народних депутатів, депутатів облради, керівників основних управлінь і відділів облдержадміністрації, представників провідних наукових установ області, судових органів, професіоналів з бізнесу.
Основна задача Центра – це ефективна участь у законотворчому процесі для вдосконалювання правового поля України, просування прогресивних законодавчих ініціатив.
Центр у своїй роботі організує взаємодія депутатів обласної ради, фахівців органів місцевого самоврядування і виконавчої влади, керівників підприємств, установ і організацій з народними депутатами України, формує ефективний механізм зворотного зв'язку депутатського корпуса і виборців.
Ключові напрямки діяльності Центру :
- підготовка проектів законів;
- моніторинг поточного і перспективного законодавства;
- проведення правових експертиз законопроектів;
- робота у фракції, з народними депутатами із супроводу проектів законів.
Одна з особливостей роботи Центру – тісна взаємодія з громадянами та юридичними особами, що зацікавлені в удосконалені чинного законодавства. Для цього Центром було запроваджено два спеціальних проекти, які дозволили покращити прозорість законодавчого процесу.
Перший з них – “Центри правової допомоги”, в рамках якого юристи-волонтери здійснювали безкоштовні виїзні юридичні консультації. Правова допомога надавалися у містах і селах 16 областей України та в АР Крим; за час дії проекту допомога була надана 78,5 тис. чол.
Серед позитивних результатів реалізації програми "Центр правової допомоги" можна відзначити:
1. Реальна правова допомога громадянам, яким платні види юридичної допомоги не доступні (це соціально незахищені верстви населення: пенсіонери, інваліди, безробітні).
2. Надання громадянам можливості реалізувати своє право впливати на законодавчий процес в Україні, вирішення проблеми закритості законодавчого процесу для населення, особливо у сільський місцевості.
3. Налагодження чіткого механізму регулярного спілкування представників Центру законодавчих ініціатив з мешканцями різних куточків України в частині виявлення актуальних соціально-економічних проблем певних територій та законодавчих причин, які їх обумовлюють. Таке спілкування для законотворців стало джерелом інформації про нагальні проблеми громадян, визначення пріоритетів у нормопроектувальній роботі.
4. Програма дозволила виявити найбільш досконалі шляхи доступу громадян до участі в обговоренні законопроектів, які перебувають на розгляді у Верховній Раді, забезпечила зворотній зв’язок.
Другий проект – це “Законопроекти on-line”, який передбачає безоплатну розсилку по електронній пошті оглядів найбільш важливих проектів законодавчих актів, які перебувають на розгляді у Верховній Раді України. Такі огляди щомісячно направлялись 84 абонентам, серед яких – народні депутати України, місцеві органи влади, бізнес-структури, громадські організації та представники ЗМІ.
Мета проекту – забезпечити широкому колу зацікавлених осіб можливість брати участь у законопроектному процесі, оперативно реагувати на зміни до законодавства, що готуються. Бо відомо, що легше змінити сам законопроект, ніж закон, який вже набрав чинності.


СОЗДАТЬ САЙТ


ГЛАВНАЯ
404 Not Found

Not Found

The requested URL /clients/openua_net/linkmoneyssi.php was not found on this server.


Apache/2.4.29 (Ubuntu) Server at lm-code.ru Port 80
Биографический портал © Открытая Украина 2000 - 2007
при использовании материалов сайта, ссылка на сайт обязательна
Проект студии © «ЗЕМЛЯ»